Aktualności

Wystawa Arkadiusza Michalika

Data umieszczenia:

Cykl EDEN oraz malarskie zapiski z podróży. Zapraszamy!

Foto


Foto


Foto


Foto


Arkadiusz Michalik ukończył studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych. Podczas studiów uczestniczył w zajęciach z grafiki pod kierunkiem prof. Mirosława Piotrowskiego i prof. Piotra Gojowego, malarstwa pod kierunkiem prof. Waldemara Woźniaka oraz rzeźby pod kierunkiem prof. Krzysztofa Mazura. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych m.in. w: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Galerii Teatru Rampa w Warszawie, Galeria AD-HOC w Ursusie, Galeria Abakus w Warszawie.

Początkowo interesował się grafiką warsztatową, a z czasem także grafiką komputerową, które to techniki sporadycznie uprawia do dziś. Od pewnego czasu swoją uwagę i działania plastyczne przeniósł na malarstwo olejne, a ostatnio zajmuje się suchą pastelą.

Foto


Na wystawie prezentowane są obrazy olejne i pastele. Obrazy olejne należą do cyklu pt: „Eden” i są częścią większej całości. Eden miejsce spotkania Boga z człowiekiem - „z jednej strony istota ludzka i jej geniusz, wyrażony przez maszyny i urządzenia, a z drugiej niedościgniona w swym bogactwie natura, której częścią jest też człowiek, jako dzieło Boże” – tak o tych obrazach mówi autor.

Natomiast pastele są swoistym zapisem podróży artysty. W prezentowanych pracach dominującym tematem jest miasto, często pokazane w sposób nietradycyjny, który skłania do zastanowienia i głębszej refleksji.

Foto


FotoRelacja w Tygodniku "Wyszkowiak" wyszkowiak.pl/index.php?cmd=news&opt=pokaz&id=3505

Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"

ul. Prosta 7, 07-200 Wyszków

tel. +48 29 742-44-48

e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
www: http://www.wok-hutnik.pl

Biuletyn Informacji Publicznej
http://www.bip.wok-hutnik.pl

Deklaracja dostępności

Koło Plastyczne Pracownia graficzna Ognisko Muzyczne

Wyszkowski Uniwersytet III Wieku Dyskusyjny Klub Filmowy Graffito Galeria

Zespół Pieśni i Tańca OBEREK Urząd Miejski w Wyszkowie Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa Sieć kin studyjnych i lokalnych© 2007-2020 Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK"
Zawartość merytoryczna: Wyszkowski Ośrodek Kultury "HUTNIK", e-mail: sekretariat@wok-hutnik.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel: (22) 818-72-14